Borsa İstanbul Aracilik Hi̇zmetleri̇

26 Temmuz 1995 tarihinde Borsanın açılmasıyla birlikte faaliyete geçen ilk piyasa olan “Altın Piyasası”, üye kuruluşlar tarafından yurt dışından ithal edilen altının tam rekabet şartlarında alım-satımının yapıldığı organize bir piyasadır. Yapılan yasal düzenlemeler sonucu gümüş ve platinin 9 Temmuz 1999 tarihinden itibaren Borsa bünyesinde işlem görmeye başlamasıyla “Altın Piyasası” fiili olarak kıymetli madenlerin işlem gördüğü bir piyasa konumuna gelmiş ve Kıymetli Madenler Piyasası adını almıştır. Kıymetli Madenler Piyasasında standart, standart dışı ve cevherden üretim; altın, gümüş, platin ve paladyum üzerine spot (aynı gün) ve T+90’a kadar valörlü işlemler gerçekleştirilmektedir.

INTL HRM A.Ş bünyesindeki şirketler Borsa İstanbul üyesi olarak Kıymetli Madenler Piyasası’nda faaliyet göstermektedir.

INTL HRM A.Ş , Borsa İstanbul Aracılık Hizmetleri ile ;

○ Kurumsal nitelikli müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda geçici ithalat ve direkt ithalat yapabilmektedir.

○ Uluslararası müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ,Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü onaylı kıymetli madenlerin ihracat faaliyetini gerçekleştirebilmektedir.

○ Tedarik edilen kıymetli madenleri menşei ülkesinden müşteriye güvenli ve yasal bir şekilde teslim edebilmektedir.

○ Kıymetli madenlerin transferini, lojistik sektörünün en güvenilir şirketleriyle sigortalı bir şekilde gerçekleştirmektedir.